DOLAR 33,0413 0.65%
EURO 36,0249 0.4%
ALTIN 2.559,200,41
BITCOIN 19883373,85%
İstanbul
28°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

SAMSUNG ECO-PACKAGE SERGİSİ AKARETLER’DE AÇILDI

SAMSUNG ECO-PACKAGE SERGİSİ AKARETLER’DE AÇILDI

Samsung’un çevresel sürdürülebilirlik yaklaşımı kapsamında ileri dönüştürülebilir televizyon kutularını kullanarak, altı tasarım stüdyosu ve ‘In-Between Tasarım Platformu’ küratörlüğünde geliştirdiği ‘Eco-Package’ projesi Akaretler No:37-39’da sergilenmeye başladı.

ABONE OL
Haziran 14, 2022 10:10
SAMSUNG ECO-PACKAGE SERGİSİ AKARETLER’DE AÇILDI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tarihi dokusunun yanında dinamik yapısıyla da İstanbul’un en önemli kültür sanat destinasyonlarından olan Akaretler, yaz sezonunda da sergi proje ve programlarına hızla devam ediyor. Televizyon kutularının özgün tasarımlara dönüştüğü Samsung Eco-Package Sergisi, Akaretler’de 30 Haziran tarihine kadar meraklılarını bekliyor.

 

Samsung, ‘Doğaya Dönüş’ vizyonu doğrultusu ve kapsamda, In-Between Tasarım Platformu küratörlüğünde gerçekleşen ‘Eco-Package’ projesinde Beril Ateş, Figure, Onaranlar Klübü, Ottan Studio, Öykü Baştaş ve Herkes İçin Mimarlık Derneğii adına Serap Kaçmaz ve Kubilay Ercelep, Samsung televizyon kutularını gündelik yaşamlarımızda kullanabileceğimiz işlevsel ve dekoratif ürünler olarak yeniden tasarladı. Sergideki tasarımlar, 16 yıldır hem Türkiye’de hem de dünyada pazar lideri olan Samsung’un, tüketicilerin televizyon kutuları ile yapabileceklerine ilham olmak amacıyla hayata geçirildi.

Samsung Eco-Package projesinde tasarımcılar ve sanatçılar yenilikçi fikirler geliştirdi

Her geçen gün dönüşen üretim ve tüketim pratikleri; küresel ısınma, doğal kaynakların tükenmesi, gelir adaletsizliği ve temel ihtiyaçlara erişimin azalması gibi sosyal ve çevresel problemleri de beraberinde getiriyor. Gelecek nesillere, bugünün seçimlerinin sonuçlarını yaşamayacakları bir dünya bırakabilmek için ürettiğimiz atıkların geri dönüştürülmesi giderek daha büyük önem kazanıyor. Bu kapsamda Samsung Eco-Package projesi, atık malzemenin potansiyelini ortaya çıkararak, sosyal ve çevresel duyarlılığa sahip, özgün fikirleri bir araya getiriyor.

 

Projeyle her televizyon kutusu farklı bir tasarıma dönüştü

Samsung’un yeni televizyon kutuları, tamamen geri dönüştürülmüş malzemelerden, yeniden işlevlendirilmek amacı ile üretildi. Eco – Package projesinde her televizyon kutusu farklı bir tasarıma dönüşürken sıfır atıkla üretime dikkat edildi. Tasarımların farklı mekanlara adapte olabilmesi için modüler fikirler geliştirildi. Samsung, çevreye duyarlı ambalaj yaklaşımı ile yeni televizyon kutularında %90 daha az mürekkep kullanıyor. Böylece hem atıkların azalmasına hem de geri dönüşüm merkezlerine katkıda bulunuyor. Bu kapsamda tasarımcılar da, tasarımlarında renk kullanımını minimize ederek, televizyon kutularının üzerindeki çizgi, renk ve tipografi gibi grafik öğeleri kullandılar. Samsung televizyon kutularında zımba teli kullanılmadığı için, tasarımcılar da kutuların birleşim yerlerinde yapıştırıcı yerine farklı atık malzemeler kullanarak, karbon ayak izini azaltan çevreci bir yaklaşım benimsediler.

 

Ürün planlamasından ürünün nihai olarak sunulmasına kadar tüm aşamalarda çevreyi korumaya en üst düzeyde öncelik veren Samsung, ürettiği ürünlerin çevresel potansiyel etkisini baştan sonra analiz ediyor. Kaynakları korumanın, yeni ve yenilikçi ürünler üretmenin yanı sıra marka, çevre dostu olduğu kadar işlevsel ve ileri dönüştürülebilir ürünler üretmek için çalışmalarına devam ediyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.