DOLAR 32,9205 -0.38%
EURO 35,8797 -0.19%
ALTIN 2.528,10-0,88
BITCOIN 2203903-0,77%
İstanbul
33°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Çocuklar için Dans, Müzikal, Opera ve Tiyatro Zorlu PSM’de!

Çocuklar için Dans, Müzikal, Opera ve Tiyatro Zorlu PSM’de!

Zorlu PSM, Nisan ayında dans, müzikal, opera veya tiyatro oyunlarıyla tüm çocukları Zorlu PSM’nin eşsiz atmosferinde rengarenk bir dünyaya davet ediyor. “Baby Concerts, “Lunapark Gezegeni”, “Çocukların Festivali”, “Peter Pan ve Varolmayan Ülke” ve DenizBank Çocuk Operası ''Papagenolar'' gibi etkinliklerle dopdolu olan Nisan ayı programının detayları ise belli oldu!

ABONE OL
Nisan 7, 2022 12:50
Çocuklar için Dans, Müzikal, Opera ve Tiyatro Zorlu PSM’de!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Zorlu PSM, yalnızca 23 Nisan gününe özel değil, Nisan ayı boyunca çocukların hayal dünyalarının sınırlarını genişletebileceği sahne sanatlarının farklı disiplinlerinin birbirinden değerli etkinliklerine ve atölyelerine ev sahipliği yapıyor!

“Baby Concerts, “Lunapark Gezegeni”, “Çocukların Festivali”, “Peter Pan ve Varolmayan Ülke” ve DenizBank Çocuk Operası ”Papagenolar” gibi etkinliklerle sahne sanatlarının dans, müzikal, opera ve tiyatro gibi farklı disiplinlerini deneyimleyecek olan çocuklar için “Çocukların Festivali” kapsamında resimden müziğe, mozaikten dramaya, animasyondan karikatüre, fotoğrafçılıktan sihirbazlık gösterilerine, dijital sanattan kodlamaya, danstan deneysel faaliyetlere kadar geniş bir aktivite yelpazesi ile çocukların hem bireysel hem de kollektif olarak dahil olabileceği eğitici ve öğretici birbirinden yaratıcı atölyeler de oluşturulacak. Nisan ayında çocuklar için gerçekleşecek olan etkinliklerin detayları şu şekilde;

 

BABYCONCERTS “AMERİKA’DAN AVRUPA’YA YOLCULUK”// 10 NİSAN // SKY LOUNGE // 11.00-14.00

0+ konseptiyle Türkiye’de ilk ve tek olan BabyConcerts, Nisan ayında da Zorlu PSM’de, çocukları klasik müzikle buluşturmaya devam ediyor. Amerika’dan Avrupa’ya 45 dakikada gidilebilir mi? Müzikle evet!

 

Amerika’dan başlayan müzik yolculuğu, klasik müziğin Avrupa’dan doğuşuna tanık olmamızı sağlayan ustalarla devam edecek. Minikler bu yolculukta G.Bizet, J.Brahms, J.Strauss, S.Joplin, P.I.Tchaikovsky gibi dünyaca ünlü bestecilerle tanışacak.

 

11:00’da olacak “Amerika’dan Avrupa’ya Yolculuk” programı 0-4 yaş arası miniklerin katılımı için planlanmış olup, zorunluluk aranmayarak farklı yaştaki her çocuğa da açık olacaktır.

 

Etkinlik yaklaşık kırk beş dakika sürecektir. Oturma düzeni yoktur. Minderler ve sandalyeler bulunmaktadır.

 

Bilet Fiyatları:

Üç Kişilik (1 Yetişkin +2 Çocuk veya 2 Yetişkin+ 1 Çocuk) Fiyat: 360,00 TL

İki Kişilik (1 Yetişkin + 1 Çocuk) Fiyat: 240,00 TL

Tek Kişilik (12 Yaş ve Üstü) Fiyat: 140,00 TL

LUNAPARK GEZEGENİ // 11 -12-13 NİSAN // TURKCELL PLATINUM SAHNESİ // 12.00

 

Şehrin tüm çocukları Lunapark Gezegeni’ne gitmek için sıraya girmişlerdir. Eğlencenin sınırsız olduğu bu gezegene gidebilmenin tek şartı hayallerini vermektir. Çocuklar da sınırsız eğlenebilmek için hayallerinden vazgeçmişlerdir. Biri hariç; Sançoz Dedektif Holmes’in uçan arabasıyla tüm dünyayı kurtarmamak için büyük bir maceraya atılacaktır. Böylece eğlence dolu Lunapark Gezegeni’nin kapıları aralanacaktır.

 

Müzik, dans ve birçok sanatı bünyesinde barındıran oyunda rol alan profesyonel oyuncu ve dansçılar çocuklara sınırsız bir hayal dünyasının kapılarını açıyor. 4 yaş ve üzeri seyircisine Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde perdelerini açan oyun, çocuklara hayal kurmanın ne kadar da önemli olduğunu anlatıyor. Bir müzikal atmosferinde geçen oyun, rengarenk atmosferi ile çocukları sanatın eşsiz güzellikleriyle buluşturuyor. Aynı zamanda da son derece öğretici birçok mesaj içeriyor. Lunapark Gezegeni’nde rengarenk bir serüven sizleri bekliyor!

 

Bilet Fiyatları:

1. Kategori Fiyat: 27,50 TL

2. Kategori Fiyat: 17,50 TL

BABY CONCERTS “NOTALARIN DANSI” // 17 NİSAN // SKY LOUNGE // 11.00-14.00

“Baby Concerts” Zorlu PSM’de yoğun ilgi gören klasik müzik konserlerine devam ediyor. 0+ yaş konseptiyle Türkiye’de ilk ve tek olan etkinlik, şimdi farklı yaş gruplarına özel hale geliyor. Dört müzisyenin canlı performansı ile gerçekleşecek klasik müzik konserinde küçük sanatseverler E. Grieg, P. I. Tchaikovsky, A. Vivaldi, W. A. Mozart, J. S. Bach, G. Rossini gibi dünyaca ünlü bestecilerin eserlerini bir masalın içinde dinleme imkanı bulacaklar. Ayrıca belki de ilk defa gerçek bir balerinle yakından tanışma şansı bulacaklar.

 

11.00 ve 14.00’te olacak Notaların Dansı programı 0-4 yaş arası miniklerin katılımı için planlanmış olup, zorunluluk aranmayarak farklı yaştaki her çocuğa da açık olacaktır.

 

Bilet Fiyatları:

İki kişilik ( 1 yetişkin + 1 çocuk): 204,00 TL

Üç Kişilik (1 yetişkin +2 çocuk veya 2 yetişkin+ 1 çocuk): 304,00 TL

Tek kişilik ( 12 yaş ve üstü): 118,00 TL

ÇOCUKLARIN FESTİVALİ // 22-23-24 NİSAN // SKY LOUNGE // 10:00

Çocukların FestivaliÇocuk Sanat Festivali, Çocuk Sanat, Bilim, Eğlence Festivali adı ile yenilenen kimliği ve Çocukların Festivali sloganıyla Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde 22-23-24 Nisan tarihlerinde sevenleri ile buluşacak. Çocuk Sanat, Bilim, Eğlence Festivali (0-3) – 15 yaş arası tüm çocukları ve ebeveynleri hem eğlenceli hem de öğretici birçok sanat bilim ve eğlence aktivitesi ile buluşturmayı hedefleyen bir oluşumdur.

 

Festivalin, çocukların keyifli vakit geçirebileceği birçok eğlenceli ve sanatsal etkinliği sunmasının yanı sıra katılım gösteren çocukların, kişisel becerilerini keşfedebilecekleri, bu becerileri fark edebilecekleri ve yeteneklerini ortaya çıkarabilecekleri deneyimsel aktiviteler sunmaktadır. Sanat, bilim, eğlence ve deneyim odaklı birçok etkinlik atölyesi ile ezber unsuru haline dönüşen öğrenimlerini, içine eğlenceyi de koyarak farklı bir bakış açısı ile kazanım sağlamalarına ve öğrenirken eğlenmelerine de imkan yaratmaktadır.

 

Bu bağlamda Çocukların Festivali kapsamında yapılacak birçok atölye ile çocukların; el becerilerini, özgüvenlerini, zihinsel ve bedensel gelişimlerini arttırmak ve de aldıkları kazanımlar ile de toplumda hem bilinçli hem de faydalı bireyler olmaları temeli amaçlanmıştır. Aynı zamanda şehir hayatının yorucu temposu ve bu tempo da kaçırılan değerlerin de hatırlanması festivalin başka bir ana amacıdır.

 

Kapı Açılışı10.00

 

Bilet Fiyatları:

İki Kişilik (1 yetişkin + 1 çocuk) Fiyat: ₺150,00

Tek Kişilik Fiyat: ₺99,00

 

 

PETER PAN VE VAROLMAYAN ÜLKE // 23-24 NİSAN // TURKCELL PLATINUM SAHNESİ // 15.00 

Türkiye’nin en öncü sanat kurumlarından Zorlu PSM ve Akbank Sanat, Akbank Çocuk Tiyatrosu’nun 50. yılında, bir Peter Pan uyarlaması olan “Peter Pan ve Varolmayan Ülke” müzikalini sanatseverlerle buluşturmaya hazırlanıyor. Müzikalin metin ve söz yazarlığını Mehmet Ergen, müziklerini Tuluğ Tırpan bestelerken koreografisini Beyhan Murphy üstleniyor. Yağız Can Konyalı’yı Peter Pan olarak izleyeceğimiz müzikalde Wendy karakterini Elif Gülalp, Kaptan Kanca’yı Sami Levi ve Tinkerbell’i Su Sonia Herring canlandıracak.

Müzikal, her akşam kardeşlerine masallar anlatıp onları tatlı bir uykuya uğurlayan Wendy’nin, her zamankinden farklı bir gece yaşayarak, masalların büyümeyen çocuğu Peter Pan ve onun koruyucu perisi Tinker Bell ile tanışmasıyla başlıyor. Kahramanlar, peri tozunun etkisinde Varolmayan Ülke adında bir adaya yolculuğa çıkarak, büyüleyici, heyecanlı ve beklenmedik maceralara atılıyorlar. ‘Peter Pan ve Varolmayan Ülke’ 27 kişilik oyuncu kadrosu ve özel şovlarıyla, sadece çocuklara değil yetişkinlere de ilham vermeyi ve dünyalarını daha da renklendirmeyi amaçlıyor.

Tüm yıl gösterimlerine devam edecek müzikal, 23 Nisan tarihinden itibaren Zorlu PSM’de izleyicileriyle buluşmak için hazır olacak. “Peter Pan ve Varolmayan Ülke” müzikalinin biletlerine Nisan ve Mayıs aylarındaki biletlerine www.passo.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz. Bu eşsiz ve büyüleyici deneyime ortak olmak için “Peter Pan ve Varolmayan Ülke” müzikalini sakın kaçırmayın!

 

*Not: Gösterimler 7 yaş ve üzeri çocuklar için uygundur.

 

Etkinlik Başlangıç: 15.00

 

Bilet Fiyatları:

1. Kategori Tam – Fiyat: ₺220,00

1. Kategori Çocuk – Fiyat: ₺110,00

2. Kategori Tam Fiyat: ₺180,00

2. Kategori Çocuk – Fiyat: ₺90,00

PAPAGENOLAR // 30 NİSAN // TURKCELL PLATINUM SAHNESİ // 21.00 

 

Papagenolar, W.A. Mozart’ın en sevilen eserlerinden biri olan Sihirli Flüt Operası’ndan ilham alınarak çocuklar için kurgulandı. Özenle seçilmiş aryaların Türkçe seslendirileceği Papagenolar, Caner Akın’ın rejisörlüğünde allaturca’nın yapımıyla sahneye konuyor. Orkestra şefi Murat Cem Orhan yönetiminde gerçekleşecek olan Papagenolar Çocuk Operası’na Avrasya Oda Orkestrası eşlik ediyor.

 

Doğa ve insan sevgisinin öne çıktığı Papagenolar çocuk operasında hikaye; Papageno karakteri, ailesi, Gece Kraliçesi, Sarastro ve Ağaç Adam etrafında şekilleniyor. Sihirli Orman’da yaşayan tüm canlıların sevgiyle daha da güzelleştiğini, kötü bile olsa her insanın içinde mutlaka bir iyilik kırıntısı olduğunu ve bu iyiliği ortaya çıkarmak için yine sevgi ile yaklaşmak gerektiğini anlatan Papagenolar, tüm çocuklara ve ebeveynlere operanın en eğlenceli halini sunmayı ve tanıtmayı amaçlıyor.

 

Kapı Açılışı: 20.00

Etkinlik Başlangıç: 21.00

 

Bilet Fiyatları:

Genel Satış Fiyat: 110,00 TL

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.