DOLAR 33,0413 0.65%
EURO 36,0249 0.4%
ALTIN 2.559,200,41
BITCOIN %
İstanbul
29°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

İçişleri Bakanlığı Döneminde Suç Örgütleriyle Mücadele

İçişleri Bakanlığı Döneminde Suç Örgütleriyle Mücadele

ABONE OL
Mayıs 20, 2024 08:01
İçişleri Bakanlığı Döneminde Suç Örgütleriyle Mücadele
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sadettin Tantan’ın İçişleri Bakanlığı Dönemi ve Suç Örgütleri

Sadettin Tantan’ın İçişleri Bakanlığı döneminde çıkar amaçlı suç örgütlerine yönelik projeli operasyonlar başlamıştı. Telefon dinlemelerinin sisteme bağlanması, suç örgütlerine ajan yerleştirilmesi gibi yöntemlerle yurtdışına kaçan çete liderleri adalet önüne çıkarılmıştı.

Emniyet Teşkilatı ve Güvenlik Mimarlığı

Bora Kaplan suç örgütleriyle ilgili yapılan yorumlara karşı çıkarak Emniyet Teşkilatı’nın yıpratıldığını düşünüyor. Sadettin Tantan, siyasi tartışmalardan uzak tutularak Emniyet Teşkilatı’nın görevini icra etmesi gerektiğini vurgulayarak, güvenlik mimarlığına önem verilmesi gerektiğini belirtiyor.

Çıkar Amaçlı Suç Örgütleriyle Mücadele

Sadettin Tantan, AKP döneminde Çıkar Amaçlı Suç Örgütleriyle Mücadele Kanunu’nun kaldırılmasının örgütlü suçlarla mücadelede zorluk yarattığını ifade ediyor. Örgütlü suçlarla mücadelede özel yasaların gerekliliğine vurgu yaparak, bu alanda genel bir kanunla iş yapılamayacağını belirtiyor.

Örgütlerin Yapısı ve Mücadele Stratejileri

Sadettin Tantan, örgütlerin dikey ve yatay yapılanmalarını anlatarak, örgütlerin kullandığı kişilere dikkat çekiyor. Tutanaksız iddiaların Emniyet Teşkilatı’nı yıprattığını belirten Tantan, örgütlerin başarısının yatay örgütlenmedeki ustalıkta olduğunu vurguluyor.

Mücadelede Yükselen Dinamikler

Ali Yerlikaya’nın İçişleri Bakanlığı döneminde suç örgütleriyle mücadelenin arttığını belirten Sadettin Tantan, mücadelenin yükseltildiğini ve dokunulamayan alanlara operasyonların başladığını ifade ediyor. Görevlilerin hatalarının soruşturulması gerektiğini vurgulayan Tantan, hedefin asıl olarak siyasi bir tasfiye olabileceğini dile getiriyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.